Özel Üniversite

Türkiye’nin en iyi Vakıf Üniversitesi serisi: Çağ Üniversitesi
Çağ üniversitesi, 9 Temmuz 1997 gün ve 4281 Sayılı Yasa ile kurulmuş, aynı yıl eğitime başlamıştır.
30 yılı aşan eğitim-öğretim deneyimine sahip Bağboğan Eğitim Vakfı tarafından, Kurucu Başkan Yaşar Bayboğan’ın girişimleriyle 1997 yılında, Ankara ve İstanbul illerinden sonra ülkemizde kurulan ilk Vakıf Üniversitesi olarak Türk Yükseköğretim Sistemi içerisindeki yerini almıştır
Üniversitemiz, 520.000m2 görkemli ve uluslararası normlardaki kampüsü ile kurulduğu günden bugüne, öğrencilerine dünya standartlarında eğitim-öğretim vermektedir. Bölge olarak Adana-Mersin illerinin ortasında yer almaktadır.
İlk mezunlarını 2001- 2002 Eğitim-Öğretim yılında veren Üniversitemizde, Ön lisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Programlarında yaklaşık 7000 civarı öğrenci eğitim görmektedir.
Bu güzide üniversitenin bünyesinde;
• Hukuk Fakültesi
• Fen-Edebiyat Fakültesi’ne bağlı
o İngilizce Öğretmenliği
o Psikoloji bölümü
o Türk Dili ve Edebiyatı Bölümleri
• İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne bağlı
o Uluslararası İşletmecilik,
o Uluslararası İlişkiler,
o Uluslararası Finans ve Bankacılık,
o Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümleri;
• Meslek Yüksekokulu’na bağlı
o Adalet,
o Bankacılık ve Sigortacılık,
o Sağlık Yönetimi,
o Halkla İlişkiler ve Tanıtım,
o Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik,
o Dış Ticaret,
o Çocuk Gelişimi,
o Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik,
o İş Sağlığı ve Güvenliği,
• Sosyal Bilimler Enstitüsü
o Sosyal Hizmetler,
o İşletme Yönetimi,
o Psikoloji,
o Türk Dili ve Edebiyatı,
o Kamu Hukuku,
o Özel Hukuk
o İngiliz Dili Eğitimi,
o Sağlık Kurumları Yönetimi,
o Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme,
o Uluslararası Ticaret ve Pazarlama,
o Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Programları
o İşletme ve İngiliz Dili Eğitimi Doktora Programları
• Hazırlık Okulu bulunmaktadır.
Çağ Üniversitesi, bir dünya üniversitesi olduğunu akredite edilmiş İngilizce Hazırlık Okuluyla ve “AB Diploma Eki Etiketi” ve “Mükemmeliyet Ödülü” ile ödüllendirilerek ispatlamış ve bu doğrultudaki çalışmalarını sürdürmektedir. Bu özellikleriyle, en çok tercih edilen Vakıf Üniversiteleri’nden biri olan Çağ Üniversitesi’nin hedefi ise Akdeniz’in Harvard’ı olmak.
Öğrencilere çift dal ve çift diploma imkanı sunan ve uluslararası iletişim aracı olarak işlev gören İngilizce dilinde eğitim veren Özel Üniversite, bunun yanında İspanyolca, Almanca, Fransızca, Çince, Rusça vb. gibi yedi farklı dünya dilini de öğrencilerinin talepleri doğrultusunda ikinci dil olarak veriyor.
Profesyonel iş yaşamında yükselmede ve iş bulmada önemli olan İngilizcenin yanında ikinci bir dilin de öğretiliyor olması, mezunlarımızın kariyer basamaklarını daha hızlı çıkmalarında önemli bir rol oynamaktadır.
ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ AVRUPA’DA İLK 100’DE
Ekonomi alanında 2 milyon 300 binden fazla araştırmayı endeksleyen dünyanın en büyük bibliyografik veritabanı olan Ideas-Repec’in 30 ayrı kritere göre yaptığı ciddi ve prestijli Avrupa sıralaması açıklandı. Çağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, devlet ve özel üniversiteler ayırt edilmeksizin yapılan değerlendirmede ilk yüzde yer alırken, Türkiye’den listeye giren üniversiteler sıralamasında ise 3. sırada yer aldı.

Yorum yapın