Bakanlık Açıkladı; Personel Alımı Yapılacak

Bakanlık Açıkladı; Personel Alımı Yapılacak

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, 12 stajyer kontrolör kadrosu için başvurular 26-30 Kasım aralığında İçişleri Bakanlığı internet sitesinin ‘sınav duyurusu’ bölümündeki form e-devlet şifresi ile elektronik ortamda doldurularak gerçekleştirilecek.

Sınava başvuracakların üniversitelerin en az dört senelik lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurul (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birini tamamlamaları ve 35 yaşını doldurmamış olmaları lazım.

Bununla birlikte adayların ÖSYM tarafından 2017 ve 2018 senelerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’nın ‘KPSSP9’ puan türünden en az 70 ve üzerinde puan almış olmak şartıyla başvuruda bulunanlar arasından en yüksek puanlı 72 kişi içinde olmaları kaydı aranıyor.

‘KPSSP9’ başarı puan sıralamasına göre sözlü sınava girecek adaylara ait kesin sonuç listesi 12 Aralık’ta İçişleri Bakanlığının internet sitesi “www.icisleri.gov.tr”den duyurulacak. Sözlü sınavın günü, saati ve yeri ise 27 Aralık’ta yine aynı internet sitesi üzerinden yayınlanacak.

Sözlü sınavda adaylar, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Kontrolörleri Yönetmeliği’nin ‘Sınav Konuları’ başlıklı 8’inci maddesinde bulunan konu gruplarındaki bilgi düzeyi ile genel olarak hukuk, iktisat, maliye ve kamu yönetimi bilgileri yanında genel kültürü, ifade kabiliyeti, temsil yeteneği vasıfları da göz önüne alınarak değerlendirilecek.

Sözlü sınavda 100 tam puan üzerinden değerlendirilecek adaylardan en az 70 puan alanlar başarılı olacak. Puanı en yüksek olan adaydan başlanarak giriş sınavı başarı listesi haırlanacak ve sınav sonucu boş kadro sayısı kadar asıl ve yedek olmak üzere ilan edilecek.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum yapın