Ev Alarak Oturma İzni

Türkiye’de 250 bin dolarlık bir konut alınması vatandaşlık hakkı elde edilmesini sağlıyor. Eskiden bu oran 1 milyon dolardı.

Birçok ülkede milyonlarca lira söz konusuyken Türkiye’de vatandaşlık ve Oturma İzni elde etmek 250 bin dolarlık bir ev almakla mümkün oluyor. Ev sahibi olmak isteyen yabancı yatırımcıların konut alması durumunda vatandaşlık hakkı elde etmeleri de mümkün oluyor. Bu da oturma ve çalışma izinlerini de beraberinde getiriyor. Tabi iş kurmak ya da çalışmak için gelmek isteyenlere farklı süreçler işliyor.

İstihdam Kotasına Uygun Başvuru

Belirtilen kriterlere uygunluk gösteren bir girişimci Yabancı Danışmanlık hizmeti alarak işletmesini kurup çalışma izni alabilir. Bazı durumlarda işçiler için de çalışma izni ve oturma izni gerektiğinden bu sürecin bir danışmanlık firması tarafından üstlenilmesi en uygun çözüm olur. Tüm sürecin yasalara uygun biçimde takip edilmesini sağlayan https://www.arpdanismanlik.com/ ile kafanıza takılan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

Her Sektör İçin Yabancı Personel İstihdamı

Çalışma İzni 4817 sayılı kanun gereğince ülkemize gelen tüm yabancıların sahip olması gereken bir izin olarak dikkat çekiyor. Bu yüzden izin alamayanlar kaçak çalışmış oluyor. Bu durum hem işveren hem de işçi için cezai yaptırımlara neden olduğundan resmi yollardan çalışma izni alabilmek son derece önemlidir. Süreci başlatmak ve takip ettirmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın